Stol, Mademoiselle, design: Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3500
Mademoiselle stol Edsbyverken - Stockholms Auktionsverk
Ilmari Tapiovaara, stol, 'Mademoiselle', Asko, 1900-talets mitt. - Bukowskis
stolar auktion | Barnebys
Bilder för 40243. STOL, "Mademoiselle", Ilmari Tapiovaara, brännmärkt Edsbyn, Made in Sweden. - Auctionet
edsbyverken mademoiselle | Barnebys
Pin on Furniture & Other things
Lot-Art | ILMARI TAPIOVAARA. STOL, brännmärkt, "Mademoiselle", Edsbyverken, 1950/60-tal.